6 komentarzy

 1. Magda
  28 maja 2013 @ 12:29

  czy wypowiedzenie umowy na zastępstwo można przekazać pracownikowi np. w środę?

  Reply

  • admin
   29 maja 2013 @ 09:01

   Tak, można w każdym dniu roboczym.

   Reply

 2. Alex
  30 kwietnia 2013 @ 00:10

  Witam zostałam zatrudniona na umowę na zastepstwo jako nauczyciel pracuję już 5 miesiąc i w czerwcu pracownik który jest przeze mnie zastępowany urodzi i przejdzie na urlop macierzyński ja niestety dowiedziałam się że niestety umowe mam do końca maja bo wraca jakiś inny pracownik który był na zdrowotnym. Jestem troche zaskoczona bo etat pracownika będącego na urlopie zdrowotnym ma kto inny i moje godziny nie kolidują z tamtym etatem. Wiem że umowe na zastępstwo można wypowiedzieć w ciągu 3 dni. Ale czy w związku z tą sytuacją że pracownik którego nie zastępuję nie wraca – mam jakieś inne rozwiązania aby się uchronić. Czy wypowiedzenie to powinno mieć uzasadnienie dla mojej korzyści. Nie chciałabym mieć potem świadectwa pracy i rozwiązania za wypowiedzeniem bez uzasadnienia. Przy szukaniu następnej pracy i wysyłaniu aplikacji będzie to dość nie jasne i może wzbudzać niepokój u osób które nie znają mojej osoby ani sytuacji. Proszę o pomoc. Czy mogę jeszce coś zrobić. Jak najlepeij to rozegrać.

  Reply

  • admin
   7 maja 2013 @ 09:29

   Witam
   Rozwiązanie umowy o pracę na zastępstwo za wypowiedzeniem nie wymaga uzasadnienia. Oczywiście jeśli zastępowany przez Panią pracownik nie wraca, to Pani umowa powinna trwać do momentu jego powrotu, niemniej jednak pracodawca ma możliwość wręczenia Pani wypowiedzenia, skoro do pracy wraca jakiś inny pracownik, a z punktu widzenia pracodawcy ilość osób zatrudnionych byłaby nadmierna.
   Być może Karta Nauczyciela przewiduje inne rozwiązanie tej kwestii, ja opisałem, jak to wygląda z punktu widzenia kodeksu pracy.

   Reply

 3. szkoła podstawowa
  16 stycznia 2013 @ 14:45

  W szkole nauczyciele nie maja pełnego pensum – jedna z nauczycielek urodziła dziecko i przebywa od stycznia na macierzyńskim , jej godziny / 14 godzin/ przydzielono pozostałym zatrudnionym / 14/18, 21/22/ 15/18 itp./ Organ samorzadowy zatwierdził aneks do projektu . Pytanie : w jaki sposób na pismie przekazać nauczycielom te dodatkowe godziny – z kary Nauczyciela czyu zastępstwo z Kodeksu Pracy?

  Reply

  • admin
   16 stycznia 2013 @ 15:18

   Takie przekazanie powinno odbyć się w oparciu o przepisy Karty Nauczyciela. Umowa zastępstwa, opisana w kodeksie pracy, to formalnie nawiązanie nowego stosunku pracy. W opisanym przypadku nie wchodzi w grę zatrudnianie nowych osób, ale rozdzielenie godzin nauczyciela nieobecnego pośród pozostałych nauczycieli, więc umowa na zastępstwo nie jest konieczna.

   Reply

Odpowiedz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop okolicznościowy – przykłady

Wynagrodzenie za urlop okolicznościowy Urlop okolicznościowy jest jednym z przypadków zwolnienia pracownika z obowiązku świadczenia pracy, udzielanego pracownikowi w szczególnych przypadkach. Pomimo potocznego używania nazwy...

Zamknij


Popular Pages